Fietsreis Calpe
Fiets van 17 t/m 24 januari 2026 samen met Wielercafes.nl & Ride Up langs unieke wielercafés in het Spaans fietsparadijs: Costa Blanca! Tijdens deze fietsreis naar Calpe bezoeken we onderweg elke dag een nieuw wielercafé en genieten we van de prachtige omgeving.
Samenvatting
- Groepsreis
- 6 Fietsritten in 8 dagen
- 70 km gem. per dag
- 1.100 hm gem. per dag
- Incl. sportvoeding, mechanieker, volgwagen
- Elke dag een nieuw wielercafé ontdekken
€ 1.299,-

Blijf op de hoogte
Wil jij graag op de hoogte gehouden worden over deze reis? Geef dan jouw e-mailadres door en ontvang als eerste extra informatie over deze reis. Afmelden kan onderaan elke mail.
Fietsreis in het Spaanse fietsparadijs
Fiets samen in het Spaanse fietsparadijs van de regio Calpe. Elke dag bezoeken we samen een nieuw wielercafé, tijdens de fietsritten door de waanzinnig mooie omgeving. Ontsnap aan de winter en geniet van al het moois dat deze verzorgde reis te te bieden heeft.
Bij deze reis ligt de nadruk op het genieten van de omgeving, wielercafés en natuurlijk de Spaanse zon. De snelheid van de groepen is zo dat iedereen het bij kan houden. Wie zichzelf bergop even op de proef wil stellen, kan hier natuurlijk zijn gang gaan.
Introductie. Inleiding over deze reis.
Intro over de omgeving.
Inleiding
- Hoogtepunten
- Kenmerken
- Vervoer
- Fiets
- Overig
Programma
Dag 1
Zaterdag 17 januari
Aankomst
Je komt aan op de luchthaven van Alicante en wordt naar het Blanca Bikes Hotel in Jávea gebracht. Maak het jezelf gemakkelijk, eet wat lekkers en geniet van de stad.
Je fiets wordt gebracht en als je tijd hebt, kun je de benen alvast even losfietsen. Je reis is begonnen!
Dag 2
Zondag 18 januari
- 35/60 kilometer
- 500/800 hoogtemeters
Acclimatiseren
Na een heerlijk ontbijt maken we ons klaar voor de eerste rit in deze prachtige omgeving.
Je hebt twee opties: een korte rit met daarna een bezoek aan de cyclocross van Benidorm, of een langere rit. Uiteraard stoppen we onderweg bij een echt wielercafé, waar ook Mathieu van der Poel regelmatig te vinden is.
Beide routes hebben een steile klim naar Cumbre del Sol als hoogtepunt, waar Tom Dumoulin in 2015 een etappe van de Vuelta won.
Dag 3
Maandag 19 januari
- 90 kilometer
- 1.400 hoogtemeters
Ronde van de profs
Vandaag staat één van de populairste rondes onder de profs op het programma. Een lange rit die zeker de moeite waard is. De kans dat we onderweg profwielrenners tegenkomen is dan ook groot.
Na een rustige aanloop zetten we koers richting de legendarische Coll de Rates. Na een korte afdaling zetten we ons neer in het charmante stadje Altea, waar wielercafé D·Origen op ons ligt te wachten.
De terugweg is een Spaans-vlakke route langs de kustlijn.
Dag 4
Dinsdag 20 januari
- 85 kilometer
- 1.500 hoogtemeters
Castell de Castells
De route van vandaag brengt ons naar het stadje Castell de Castells. Hiermee komen we aan de andere kant van de Coll de Rates. Bovenaan deze heuvel heb je de mogelijkheid om de steile laatste 3 km naar de Tossals dels Diners te beklimmen, vaak aangeduid als de Super Coll de Rates.
Na een goedlopende afdaling stoppen we bij het wielercafé, voordat we terug naar het hotel rijden.
Dag 5
Woensdag 21 januari
- 30 kilometer
- 350 hoogtemeters
Rustdag
Op deze dag staat de rust centraal. Ideaal om de omgeving even te verkennen, een koffieritje langs een wielercafé en wat wielerprofs te spotten.
Optioneel is er een korte rit mogelijk van 30 kilometer naar een kleine en mooie klim: Montgo.
Dag 6
Donderdag 22 januari
- 85 kilometer
- 1.000 hoogtemeters
De mooiste klim
Tijd voor de volgende beroemde klim, die door velen de mooiste klim van deze regio wordt genoemd: Vall d’Ebo. De weg slingert omhoog met uitzicht over de zee en het omliggende gebied. Volop genieten!
Na deze klim wachten nog een paar korte en steile stukjes. Eenmaal over de top is het zware werk gedaan en bollen we naar beneden richting het wielercafé en ons hotel.
Dag 7
Vrijdag 23 januari
- 85 kilometer
- 1.400 hoogtemeters
Dubbel genieten
De laatste fietsdag met nog twee prachtige klimmetjes op het lijstje.
Na een aanloop langs de kust beginnen we met de klim naar Fustera. Eenmaal dichtbij Jalón, wacht Bèrnia. Een pittige klim
Beide klimmetjes bieden schitterende uitzichten. Na een hobbelige afdaling zetten we koers richting onze pauze bij wielercafé Velosol. Dit is een Belgisch wielercafé waar je doorgaans volop landgenoten treft.
De terugweg is in overwegend dalende lijn terug naar het hotel.
Dag 8
Zaterdag 24 januari
Vertrek
Aan al het moois komt een einde. Maar niet voordat we een goede bodem hebben gelegd bij het ontbijt. We brengen je graag weer terug naar de luchthaven waarna het nagenieten begint.
Goede reis!
Verblijf
Deze groepsreis verblijft bij Blanca Bikehotel in Jávea.
Deze stijlvolle accommodatie is speciaal ontworpen met de fietser in gedachten en wordt persoonlijk gerund door het Blanca Bikes-team, met één doel: jouw fietservaring tot het maximum brengen. Of je nu komt om jezelf uit te dagen op de fiets of juist voor een ontspannen fietsvakantie, Blanca Bikehotel en het bruisende stadje Jávea zullen je niet teleurstellen.
Neem ook de tijd om de oude binnenstad van Jávea te verkennen, waar smalle middeleeuwse straatjes van originele Tosca-zandsteen je leiden naar de lokale markt op donderdag.
Reisdetails
De prijs voor deelname aan de Fietsreis Calpe 2026 is €1.299,- (incl. btw) per persoon.
Bij het boeken van de reis krijg je de keuze om de reissom in 1x te voldoen met een korting van 2% of om een aanbetaling te voldoen van 20% van de reissom. Uiterlijk 8 weken voor aanvang van de reis zal Ride Up de eindfactuur verzenden voor het restbedrag.
Hieronder vind je alle details.
Inclusief
- 7 overnachtingen in tweepersoonskamers met losse bedden in het Blanca Bikehotel
- Ontbijt en diner
- Huurfiets
- Fietsgids
- Technische ondersteuning van mechanieker
- Volgwagen met gereedschap, reserve-onderdelen en sportvoeding en jouw extra kleding
- Digitaal routeboek
- Sportvoeding van BYE Nutrition
- Sportvoeding van Kalkman
- Transfers van en naar vliegveld
Optioneel
- 1-persoonskamer: €210,- toeslag
- Bezoek aan Benidorm Cross incl. transfer €50,- toeslag
Niet inbegrepen
- Vlucht naar Alicante
- Lunch, taartjes en drankjes onderweg
Boek nu jouw fietsvakantie!
Er zijn een beperkt aantal plekken beschikbaar. Boek nu jouw fietsvakantie om zeker te zijn van een plek.
Fiets
Bij deze fietsreis is een huurfiets inbegrepen. Hieronder vind je een voorbeeld van de huurfiets.
Huurfiets*
- Cervelo Caledonia 5
- SRAM Rival 12-speed
- Carbon wielset
*Deze huurfiets is op basis van beschikbaarheid. Indien deze fiets niet meer beschikbaar is, zal een alternatief worden geboden zoals bijvoorbeeld de Cervelo Soloist met SRAM Rival eTAP AXS of de Cervelo Soloist met SRAM Force.
Veelgestelde vragen
Met wie deel ik de 2-persoonskamer?
Kamerindeling is willekeurig, maar als je je samen met iemand inschrijft, zullen jullie samen op een 2-persoonskamer ingedeeld worden. We delen in principe geen mannen en vrouwen samen op één kamer in, tenzij dat op verzoek is.
Hoe fit moet je zijn om mee te fietsen?
Voor deze reis is het goed als je regelmatig fietst en je fiets goed onder controle hebt. Ben je niet op en top fit? Geen probleem, de routes zijn goed te doen. Als het niet gaat, bieden we een alternatief.
Hoe groot is de groep?
De groep in dit reisgezelschap is tussen de 8 en 18 personen groot.
Kan ik de reis in termijnen betalen?
Ja, dat is mogelijk.
Bij het boeken van de reis krijg je de keuze om de reissom in 1x te voldoen met een korting van 2% of om een aanbetaling te voldoen van 20% van de reissom. Uiterlijk 8 weken voor aanvang van de reis zal Ride Up de eindfactuur verzenden voor het restbedrag.
Ik heb me aangemeld. En nu?
Gaaf dat je erbij bent!
Nadat je jouw reis hebt geboekt neemt Jeroen van Ride Up binnen 3 werkdagen contact met je op.
Hoe kan ik het beste naar Calpe reizen?
Het meest logisch is om een vlucht naar Alicante te boeken. Er gaan vluchten vanaf o.a. Amsterdam, Brussel en Eindhoven naar Allicante.
Transavia vliegt vanaf Amsterdam, Rotterdam en Weeze.
Ryanair vliegt vanaf vanaf Amsterdam, Brussel, Eindhoven, Rotterdam en Weeze.
Wanneer worden de routes gedeeld?
De routes worden vooraf gedeeld middels een digitaal routeboek. Daarnaast krijg je de routes ook als GPX-bestand zodat je je rustig kunt voorbereiden.
Het GPX-bestand dat je download kun je gebruiken door middel van een fietscomputer. Hier lees je hoe je de route op jouw fietscomputer zet.
Is er verzorging onderweg?
Ja, iedere dag rijdt er een volgwagen mee met sportvoeding en eventueel jouw extra fietskleding.
Welke voorwaarden zijn van toepsasing?
Tot wanneer kan ik me aanmelden?
Deze reis kent een maximaal aantal deelnemers van 18 personen.
Zolang dit niet is bereikt blijft het boekingsformulier online en blijft het mogelijk om de reis te boeken.
Aanmelden
Er zijn een beperkt aantal plekken beschikbaar. Boek nu jouw fietsvakantie om zeker te zijn van een plek.
Na jouw boeking neemt Ride Up binnen 3 werkdagen contact met je op.
- Tekst van Merk
➜ Routes vanaf Fixed Gear Coffee
- Fixed Gear Coffee, Valkenburg
- 85 kilometer
- 1400 hoogtemeters
Omschrijving
Ben jij op zoek naar veel hoogtemeters zonder al te veel kilometers af te leggen? Dan is deze 85 km-route geschikt voor jou. Doordat Fixed Gear Coffee in het dal ligt klim je op deze route direct omhoog over de Daalhemmerweg. In de eerste vijftien kilometer mag je daarnaast ook nog een keer aan de bak op de Dalem en Bronkweg. Dit zijn beide beklimmingen van zo’n 4 tot 7 procent gemiddeld. Na dertig kilometer ligt de langste beklimming op deze route op je te wachten. Met een lengte van ruim twee kilometer en een gemiddelde stijgingspercentage van 4,5% is de Pannisberg niet te missen. Vergeet niet om hier om je heen te (blijven) kijken, want dat is zeker de moeite.
Na ongeveer 47 kilometer bereik je de pauzeplek bij het kleinste wielercafé Demarrage Coffee. Scoor hier jouw bevoorrading, sportvoeding en eventueel een Limburgse vlaai om weer goed op te laden voor het tweede gedeelte.
Na jouw pauze is het nog zo’n veertig kilometer terug naar Fixed Gear Coffee. Op een paar beklimmingen na (zoals de Korte Raarweg na 71 kilometer) loopt het hier grotendeels naar beneden voor je jouw heerlijke seizoensopener passend kan afsluiten bij Fixed Gear Coffee in Valkenburg, met de openingsrit in Parijs-Nice op groot scherm.
- Fixed Gear Coffee, Valkenburg
- 145 kilometer
- 1550 hoogtemeters
Omschrijving
Ben jij dol op fietsen in België en wil je graag wat meer hoogtemeters pakken? Schrijf je dan in voor de 145 km-route. Vanaf de start krijg je meteen de Daalhemmerweg voor de wielen, die meteen de langste klim van de route is. Een half uur later krijg je de klim met de hoogte percentages voorgeschoteld: de Muizenberg. Op deze beklimming parallel aan het Albertkanaal trotseer je stukken van boven de 14%. Als derde beklimming rijd jij jezelf nog eens warm op de heuvel die je naar het dorpje Opleeuw brengt. Vrijwel direct hierna kom je aan voor jouw pauze bij Café Coureur.
Geniet bij dit wielercafé even goed van je koffie en de rust, want hierna kun je weer aan de bak. Het tweede gedeelte van deze route bevat namelijk wat meer hoogteverschil. Een uur na jouw pauze kom je aan bij Rue de Dalles (Côte de Glons), een regelmatige klim van zo’n zeshonderd meter. Het echte werk begint pas na zo’n 114 kilometer, direct na je oversteek van de Maas. Rue de Richelle is namelijk een echte kuitenbijter met diverse haarspeldbochten en bovenaan uiteindelijk een prachtig uitzicht over de vallei. Op een dikke tien kilometer voor het einde rijd je nog over de Altenbroek, waar je met name in de laatste kilometer nog even de benen goed kan testen.
Kortom, de meeste hoogtemeters in deze route zitten in het laatste gedeelte. Verschiet op deze route dus niet al je kruit al in het eerste gedeelte. En vergeet bovendien niet te genieten tijdens deze heerlijke seizoensopener.