Wielercafes.nl viert vijfde verjaardag
- ,
- ,
Wielercafes.nl viert zijn vijfjarig bestaan. En dat is een feestje voor álle fietsers en volgers. Aanstaande zondag vieren we dit namelijk graag samen met jou met een verjaardagsrit vanuit wielercafé Crossroads in Nijmegen. Een social ride wordt hier gecombineerd met een toepasselijke afsluiting bij het wielercafé. Aanmelden is gratis en kan via Strava. Later aansluiten bij terugkomst in Crossroads kan ook.
Vijf jaar geleden begon het als een eenvoudig overzicht van plekken waar fietsers samenkomen voor koffie, bier en wielerverhalen. Inmiddels is het platform uitgegroeid tot hét startpunt voor alle soorten sportieve fietsers en wielerliefhebbers die onderweg de gezelligste wielercafés willen ontdekken.
In de afgelopen jaren zijn er tientallen wielercafés aangesloten, mede dankzij de tips van onze volgers. Tevens hebben tienduizenden fietsers via deze website hun weg gevonden naar een nieuwe favoriete plek als startpunt, als pauzeplek of zelfs als uitvalsbasis voor een vakantie. Ook via de social media en onze nieuwsbrief wordt het enthousiasme onder steeds meer volgers verspreid. Wielercafés.nl is daarmee niet alleen een website, maar een community van wielerliefhebbers geworden.
De tekst gaat onder de foto verder
Wielercafes.nl
Toertochten
In de afgelopen vijf jaar zijn er ook diverse toertochten georganiseerd. Als eerste werd gestart met de Omloop der Wielercafes als ideale seizoensopener. Ook is er enkele jaren “Rondje Wielercafes in Giro, Tour en Vuelta” georganiseerd. Vanwege de veelzijdigheid van het platform en de beperkte tijd en middelen is besloten om in 2025 alleen door te gaan met de Omloop der Wielercafes. Deze toertocht zal ook volgend jaar weer dienen als ideale seizoensopener, op 8 maart 2026. De inschrijving hiervoor gaat op 2 januari open.
De tekst gaat onder de foto verder
Social Rides
De eerste social ride die vorig jaar werd georganiseerd kreeg dit jaar navolging in Eindhoven, Ede en Nijmegen. Dit zijn groepsritten waarbij gezamenlijk wordt gereden, verdeeld over diverse snelheidsgroepen. De routes worden vooraf kenbaar gemaakt en lopen van en naar een wielercafé van het platform.
Volgers reizen soms uren om onze social rides mee te rijden. Fantastisch om te zien dat het platform liefhebbers uit alle uithoeken van de Benelux zo kan verbinden.
De tekst gaat onder de foto verder
Ambassadeurs
Het platform heeft inmiddels ook diverse ambassadeurs die zich inzetten om van het platform een groter succes te maken. Zij helpen onder meer mee door potentiële wielercafés te bezoeken en hierover terugkoppeling te geven, helpen mee bij de ontvangst en bevoorrading tijdens de Omloop der Wielercafes, schrijven over hun ervaringen bij wielercafés in stories en stellen nieuwsberichten samen voor op de website.
Lijkt het jou ook gaaf om een bijdrage te leveren aan de groei van dit platform? Meld je aan als ambassadeur!
Samen sterker
Het succes van Wielercafes.nl is niet alleen te danken aan de wielerliefhebbers en wielercafés, maar ook aan de partners die de community mee vormgeven. Van sportvoedingsmerk tot magazine en van vormgever tot verzorgingsproducten voor sportieve fietsers. Samen zorgen ze voor extra beleving onderweg én aan de toog.
Sinds kort werken er ook enkele studenten van de HAN aan het vergroten van Wielercafes.nl. Meer hierover zie en lees je binnenkort op de social media van @wielercafes.
De tekst gaat onder de foto verder
Verjaardagsrit
Vier jij de vijfde verjaardag samen met ons mee? Kom dan op zondag 5 oktober naar wielercafé Crossroads in Nijmegen voor een verjaardagsrit met wat lekkers achteraf. Meer informatie vind je onder evenementen > social rides. Direct aanmelden kan via Strava. Fiets en geniet samen met ons van de vijfde verjaardag van Wielercafes.nl!
De tekst gaat onder de foto verder
Wielercafes.nl
De volgende stap
Ondertussen werken we aan diverse gave extra functies op de website, wordt de basis gelegd voor nieuwe samenwerkingen en zijn we ook al druk bezig met een nieuwe editie van de Omloop der Wielercafes, die op 8 maart 2026 verreden zal worden.
Heb jij gave ideeën voor het platform of zie jij kansen die we niet onbenut mogen laten? Neem dan contact op en werk samen met ons aan de toekomst van Wielercafes.nl! Je kunt ze natuurlijk ook delen tijdens de verjaardagsrit van a.s. zondag.
Deel dit nieuwsbericht:
Deel dit nieuwsbericht: